Menu

Frezowanie CNC Śląsk

Frezowanie CNC to jedna z metod obróbki ubytkowej (skrawaniem). Pozwala wykonywać części o dowolnej geometrii, nie tylko obrotowo-symetryczne jak przy toczeniu. Możemy tworzyć precyzyjne pojedyncze detale lub serie o dowolnej geometrii, wg wprowadzonego modelu.


Narzędzie – frez, wykonuje ruch obrotowy a przedmiot obrabiany ruch posuwowy. W zależności od stosowanego materiału i narzędzia dobiera się odpowiednie parametry procesu. Są nimi m.in. parametry technologiczne (np. prędkości posuwu czy skrawania) oraz głębokości i szerokość skrawania.

W zależności od sposobu obróbki możemy wyróżnić frezowanie:
- walcowe, czołowe
- pełne, niepełne
- przeciwbieżne, współbieżne

Frezowanie na maszynach sterowanych numerycznie to uniwersalny proces. Wytwarzane elementy są wykorzystywane w każdej branży np. elementy maszyn, przedmioty codziennego użytku.


Zakres możliwych do obróbki materiałów jest bardzo szeroki: od miękkich jak np. drewno przez tworzywa sztuczne po bardzo twarde jak stale trudnościeralne.

W zależności od rodzaju frezarki, ilości osi, sposobu zmiany narzędzia skomplikowany detal może być wykonany nawet w jednym zamocowaniu.
Dostępnych jest wiele różnych frezarek CNC. Możemy je podzielić według:

- ilości osi – 3,4,5-osiowe
- położenia napędu głównego (wrzeciona) – poziome: przeznaczone są do obróbki cięższych przedmiotów o większych gabarytach, pionowe: do obróbki mniejszych elementów
- wielkości – np. bramowe
- przeznaczenia – maszyny do drewna, stali

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do przesłania zapytań - Kontakt

Wróć