Menu

Przenośniki taśmowe Śląsk, przenośniki rolkowe Śląsk

Jako firma specjalizujemy się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie systemów transportu wewnętrznego. Wykonujemy indywidualne projekty i prowadzimy temat od etapu koncepcji po montaż i uruchomienie. Zapraszamy do przesyłania zapytań.

Przenośniki transportowe
Szybki, efektywny i bezpieczny transport materiałów odgrywa bardzo ważną rolę w przemyśle. Automatyzacja procesu pozwala na ciągły przepływ produktu, bez konieczności jego ręcznego przenoszenia. Przyspiesza to produkcję a dodatkowo zmniejsza koszty operacyjne. Przenośniki transportowe stały się więc nieodłącznym elementem każdej gałęzi przemysłu.

Typy przenośników
Najczęściej wykorzystywanymi typami przenośników są taśmowe i rolkowe.
Przenośniki taśmowe pozwalają na transport elementów na różne odległości i wysokości. Przenośniki rolkowe są wykorzystywane jako precyzyjny transport na krótsze dystanse.

Budowa i parametry
Prosta budowa przenośników powoduje, że są lekkie, ciche i łatwe w użytkowaniu. Podstawą jest konstrukcja wykonana z profili aluminiowych. Dodatkowo napędowy i napędzany bęben, silnik oraz taśma lub rolki. W zależności od rodzaju transportowanych materiałów/elementów można zamontować stałe lub regulowane ograniczenia boczne wzdłuż taśmy. Przenośnik pozwala na transport w poziomie lub pod kątem wg zapotrzebowania. Podobnie dobierana jest prędkość, która może być stała lub regulowana.

Zalety stosowania przenośników
- przyspieszenie produkcji
- optymalizacja kosztów
- prosta konstrukcja – stosowanie rozwiązań modułowych
- niezawodność rozwiązań
- łatwe w obsłudze
- krótki czas wykonania
- szeroki wybór taśm i rolek
- zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu
- mogą być wykorzystywane jako pojedyncze urządzenia lub składowe linii produkcyjnej

Rozwiązania dla klienta
Wszystkie przenośniki są projektowane z myślą o potrzebach konkretnego klienta. Śledzimy innowacyjne rozwiązania i postępy w branży, by móc zaoferować najnowsze technologie i praktyki. Doświadczenie i zaangażowanie zespołu pozwala sprostać najbardziej wymagającym potrzebom i osiągnąć sukces w poprawie płynności i wydajności procesu produkcji.


Skontaktuj się z naszym działem technicznym aby poznać więcej szczegółów - techniczny@lucastech.pl

 

Wróć