Menu

Stanowiska montażowe, stoły montażowe

Stanowiska montażowe
Stanowiska montażowe są kluczowym elementem w procesie produkcyjnym. Odpowiednio zaprojektowane i dostosowane do charakteru produkcji poprawiają jakość, efektywność i bezpieczeństwo pracy.
Występują różne rodzaje stanowisk roboczych od ręcznych, po półautomatyczne i automatyczne.
Każde stanowiska obejmują narzędzia do montażu, systemy podawania, bezpieczeństwa i kontroli jakości oraz elementy związane z ergonomią pracy jak odpowiednie oświetlenie, dopasowane krzesła, stojaki. Jednak podstawowym wyposażeniem jest stół montażowy na którym odbywa się proces składania produktu.

Stoły montażowe
Stoły montażowe powinny być zaprojektowane i wykonane z myślą o ergonomii pracy i bezpieczeństwie pracowników. Takie rozwiązanie pozwala na minimalizowanie wypadków przy pracy związanych ze zmęczeniem czy ryzykiem urazów.

Budowa
Budowa stołu montażowego powinna uwzględniać regulowaną wysokość blatu oraz jego kąt nachylenia. Może się to odbywać ręcznie lub automatycznie. Powierzchnia stołu powinna być trwała, odporna na zarysowania i łatwa do czyszczenia. Jej rodzaj zależy od specyfiki danego procesu montażowego np. antystatyczna w przypadku kompletownia elementów elektronicznych.
Dodatkowo same stoły montażowe, podobnie, jak całe stanowiska robocze, mogą być wyposażone w narzędzia, systemy kontroli (kamery, czujniki) oraz zintegrowane z przenośnikami taśmowymi.

Zapraszamy do współpracy w zakresie projektowania i wykonawstwa ergonomicznych stanowisk montażowych, automatyzacji przemysłu oraz projektów maszyn.
Kontakt znajdziesz tutaj - Dane kontaktowe

Więcej szczegółów odnośnie naszej bieżącej oferty uzyskasz w formie unikalnej wideoprezentacji - Prezentacja LucasTech do zobaczenia której serdecznie zachęcamy.

Wróć