Menu

Frezowanie Aluminium Śląsk – jedna z najdokładniejszych metod obróbki skrawaniem

Frezowanie aluminium wykorzystywane jest w wielu branżach począwszy od lotnictwa poprzez motoryzację aż po jubilerstwo i medycynę. Najczęściej z takich usług korzystają firmy specjalizujące się w produkcji przemysłowej jak również biura konstrukcyjne. Jest to jedna z najdokładniejszych metod obróbki szerokiego spektrum materiałów. To dzięki swojej uniwersalności jest taka popularna.

Zacznijmy od wyjaśnienia na czym polega cały proces. Frezowanie aluminium CNC (skrót z języka ang.: Computerized Numerical Control) wykorzystuje oprogramowanie komputerowe, które pozwala na intuicyjne i szybkie programowanie maszyny w celu uzyskania wymaganego kształtu i dokładności detalu. Dzięki płynnej pracy w kilku osiach (nawet w ponad pięciu) można wykorzystać proces frezowania tak w produkcji jednostkowej jak i seryjnej.


Skąd jednak wziąć projekt 3D przedmiotu, który chcemy uzyskać poprzez frezowanie? Klient może element zamodelować samodzielnie jak również zlecić taką usługę naszym konstruktorom. Doświadczeni inżynierowie wykonają projekt, który następnie możemy dla Państwa zrealizować.

W firmie LucasTech wykonujemy frezowanie:

  • konwencjonalne do 1000 x 400 x 250mm

  • Frezowanie CNC 4-osiowe do 1100 x 650 x 600mm

  • Frezowanie CNC 5-osiowe do 750 x 650 x 560mm

Popularność obróbki metali (oraz innych materiałów) za pomocą frezowania CNC sprawiła, że nie tylko firmy produkcyjne wykorzystują tę metodę na szeroką skalę. Cieszy się ona również zainteresowaniem wśród rzemieślników i artystów.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży technicznej współpracujemy z przedsiębiorstwami na terenie całego Śląska jak również poza jego granicami. Świadczymy usługi obróbki skrawaniem w Bytomiu oraz Bielsku Białej. Wyróżnia nas wysoka jakość oraz terminowość.

Jeżeli mają Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu. Szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Kontakt.

Wróć