Menu

Toczenie CNC, Obróbka metali LucasTech.pl

Toczenie CNC to metoda, która pozwala na produkcję jednostkową jak również seryjną. Jej ogromną zaletą jest możliwość obróbki wielu materiałów: tworzyw sztucznych a także stali i aluminium. Wykorzystanie maszyn CNC podnosi wydajność oraz precyzję. Pozwala to zaoszczędzić na czasie i kosztach zwłaszcza przy produkcji seryjnej.

Co to jest toczenie CNC?

Toczeniem nazywamy sposób obróbki materiału, polegający na usuwaniu jego nadmiaru. Proces ten pozwala na szybkie tworzenie przedmiotów o rozbudowanej geometrii jak również na optymalizację kosztów.

W tej metodzie obróbki metali wykorzystywane są tokarki sterowane komputerowo (ang. CNC – Coputerized Numerical Control). Proces toczenia polega na ciągłym ruchu obrabianego przedmiotu wokół jego osi przy jednoczesnym ruchu liniowym noża. Wyróżnić możemy kilka metod toczenia:

  • wzdłużne – tutaj nóż tokarski w trakcie obróbki jest równoległy do osi obrotu przedmiotu.
  • poprzeczne – wykorzystywany głównie w obróbce powierzchni czołowych, kierunek noża jest prostopadły do osi obrotu przedmiotu.
  • kształtowe – niecylindryczna bryła zostaje poddana obróbce nożowi o ostrzach w kształcie obrabianego przedmiotu.

Toczenie CNC na Śląsku – LucasTech.pl

Nasza doświadczona kadra stawia przede wszystkim na precyzję wykonywanych usług oraz terminowość. Dzięki dużemu doświadczeniu oraz nowoczesnym maszynom jesteśmy w stanie dostarczać produkty bardzo wysokiej jakości. Dodatkowo 100% produkowanych elementów jest poddawana skrupulatnej kontroli jakości. Podejmiemy się zarówno produkcji jednostkowej oraz bardzo rozbudowanych zleceń.

Firma LucasTech oferuje toczenie:

  • na maszynach konwencjonalnych do fi800x4000mm
  • Toczenie CNC do fi400x3000mm
  • wykonywanie detali na automacie tokarskim o przelocie do fi40mm

Zainteresowała Państwa nasza oferta? Zapraszamy do kontaktu drogą mailową kontakt@lucastech.pl jak również telefoniczną 32 700 37 40.

Wróć